Carrefour lanceert samen met Fost Plus en 5 leveranciers een sensibiliseringscampagne rond recycleren

Zaventem, 20 september 2024 – Vandaag start Carrefour België in enkele van haar hypermarkten een sensibiliseringscampagne in het kader van World Cleanup Day. Met deze campagne wil Carrefour consumenten bewust maken van het belang van beter sorteren en recycleren voor minder restafval. Dat doet de winkelketen met een educatief spel in samenwerking met Fost Plus, dat instaat voor het beheer van verpakkingsmateriaal in België, en vijf belangrijke leveranciers: Coca-Cola Europacific Partners, Danone Belux, Jacobs Douwe Egberts Belgium, atelier Westvers en Lotus Bakeries.

Leren sorteren met ‘The Wheel of Recycling’

De Carrefour-hypermarkten in Zemst en Evere geven de aftrap. Dankzij een interactief spel, ‘The Wheel of Recycling’, leren onze klanten hoe ze verschillende soorten verpakkingen correct kunnen sorteren. Via deskundige uitleg en concrete voorbeelden verduidelijkt het spel hoe leveranciers de milieu-impact van hun verpakkingsmateriaal verminderen en hoe consumenten mee kunnen helpen in het verkleinen van de afvalberg.

Klanten krijgen een folder met de sorteerregels van Fost Plus en een downloadlink naar Looping. Deze recyclage-app deelt via de barcodes op de verpakkingen de juiste sorteerinformatie volgens de lokale regels. Wie wil, kan ook eigen suggesties indienen en maakt dan kans op een begeleide rondleiding in een sorteercentrum.

Als dank voor hun deelname en om hun goede bedoelingen onmiddellijk te kunnen omzetten in de praktijk, schenkt Carrefour de deelnemers ook een herbruikbaar zakje voor fruit en groenten.

Alle neuzen in dezelfde richting

Carrefour en haar partners geloven dat hun ambitie om afval te verminderen alleen haalbaar is met de steun van consumenten. Daarom richt deze campagne zich ook op bewustwording rond voedselverspilling en recyclage, met de bedoeling een schonere en duurzamere wereld te creëren. De campagne loopt tot eind november en wordt in 2025 opnieuw gelanceerd.

Deel van een bredere duurzaamheidsstrategie

De sensibiliseringscampagne kadert binnen een bredere duurzaamheidsstrategie waarin Carrefour zich inzet om wereldleider te worden in de voedseltransitie. Zo is er het Food Transition Pact, waarbij Carrefour haar medewerkers, landbouwpartners en leveranciers engageert om gezonde, kwalitatieve en duurzaam geproduceerde voeding toegankelijk te maken voor iedereen. En dat via concrete maatregelen op vijf fronten: gezondheid, biodiversiteit, klimaat, verpakking en inclusie.


Jasmien De Gussem

Senior Internal & External Communication Manager Danone Belux

 

Delen

Meest recente verhalen

Website preview
Danone lanceert als eerste in de sector een internationale “Academy” voor melkveehouders om klaar te zijn voor de toekomst 
Brussel, 2 december – Danone komt met een primeur: de Danone Milk Academy. Dit nieuw meerjarig opleidingsprogramma helpt melkveehouders van elk formaat om hun bedrijf toekomstbestendig te maken via wetenschap, praktische kennis en handige tools. Met drie internationale “Centres of Excellence”, lokale trainingen en een digitaal leerplatform dat voor Danones partner-melkveehouders toegankelijk is, wil Danone gezamenlijk de hele zuivelketen optimaliseren. De Academy is een volgende stap in het partnerschap tussen Danone en melkveehouders wereldwijd om samen de zuivelwaardeketen te versterken. Na de opening van het eerste Centre of Excellence vorige maand in Ohio, kiest Danone dit jaar voor België als locatie.
danone-hub-room.prezly.com
Website preview
Danone behaalt wereldwijde B Corp-erkenning en maakt voortgang met zijn duurzaamheidsagenda in België
Brussel, 26 november 2025 – Vandaag maakt Danone bekend wereldwijd B Corp® gecertificeerd te zijn. Daarmee wordt een belangrijke mijlpaal bereikt: Danone is een van de eerste bedrijven die deze erkenning op wereldschaal behaalt. De Belgische entiteiten van Danone, waaronder de productiesites in Rotselaar en Wevelgem, waren reeds gecertificeerd. Met deze recente erkenning behoren nu alle kantoren en productiesites van Danone wereldwijd tot de gecertificeerde locaties.
danone-hub-room.prezly.com
Website preview
Danone past opnieuw verpakkingen aan: minder plastic, beter recycleerbaar
Brussel, 13 november 2025 – Bij Danone worden verpakkingen stap voor stap verder aangepast om beter aan te sluiten bij de Europese regelgeving die vereist dat vanaf 2030 alle verpakkingen herbruikbaar of recycleerbaar zijn. Vandaag is reeds 86%1 van alle verpakkingen van Danone conform aan deze toekomstige wetgeving. Daarnaast wil Danone tegen 2030 het gebruik van nieuw (virgin) plastic met 30% verminderen. Die constante vernieuwingen maken deel uit van een bredere duurzaamheidsstrategie, de Danone Impact Journey, en zijn zichtbaar in verschillende productcategorieën.
danone-hub-room.prezly.com

Persberichten in je mailbox

Door op "Inschrijven" te klikken, bevestig ik dat ik het Privacybeleid gelezen heb en ermee akkoord ga.

Over Danone België

Danone is een toonaangevend voedingsbedrijf dat voortbouwt op snelgroeiende, gezondheidsgerichte categorieën in 3 segmenten: Zuivel- en Plantaardige producten, Waters en Gespecialiseerde voeding. Met haar langdurige missie om mensen via voeding gezondheid te brengen, wil Danone inspireren tot gezondere en duurzamere eet- en drinkgewoonten. Het bedrijf streeft ernaar een meetbare impact teweeg te brengen, zowel op sociaal als maatschappelijk vlak als op het gebied van voeding en milieu. Danone heeft haar strategie Renew ontwikkeld om haar groei, concurrentiepositie en waardecreatie op lange termijn te versterken. Met meer dan 90.000 werknemers en producten die in meer dan 120 landen worden verkocht, haalde Danone een omzet van 27,4 miljard euro in 2024.

Danone is beursgenoteerd aan Euronext van Parijs en is genoteerd op de OTCQX via de American Depositary Receipt (ADR). Daarnaast is het bedrijf opgenomen in verschillende duurzaamheidsindexen, zoals de indexen die beheerd worden door Vigeo Eiris en Sustainalytics, evenals de Ethibel Sustainability index, de MSCI ESG Indexes, de FTSE4Good Index Series, de Bloomberg Gender Equality Index en de Access to Nutrition Index. Danone is sinds 2025 op mondiaal niveau B Corp-gecertificeerd.

In België zijn alle categorieën van Danone, Zuivel- en Plantaardige Producten, Waters en Gespecialiseerde Voeding, B Corp™ gecertificeerd. Met een breed portfolio aan merken zoals Danone, Activia, Actimel, HiPRO, Vitalinea, Oikos, Danio, Alpro, evian, Volvic, Badoit, Nutrilon, Olvarit en Fortimel en productie- en distributievestigingen in Rotselaar en Wevelgem is Danone een belangrijke speler op de Belgische, Europese en exportmarkt. Danone heeft in België zo’n 1.800 mensen in dienst, en werkt samen met ongeveer 80 melkleveranciers, gesitueerd op gemiddeld 70 kilometer van de productiesite van Rotselaar.

Meer info: www.danone.be, www.alpro.be en www.danonebelgie.be

 

 

Neem contact op met

danone.be