Danone België koploper in het Sciensano-rapport over de nutritionele inspanningen van bedrijven

- Vandaag maakt het Belgische instituut voor gezondheid Sciensano zijn BIA-klassement (Business Impact Assessment) [1] bekend. Deze studie beoordeelde de engagementen en praktijken van bedrijven uit de voedingsindustrie in verband met de preventie van obesitas en de voeding van de Belgische bevolking. De 31 grootste Belgische bedrijven werden geëvalueerd op transparantie, hun inspanningen om obesitas te voorkomen, voedingspraktijken, etikettering, productformulering en toegankelijkheid van gezonde voeding. Danone, die als missie heeft om via voeding gezondheid te brengen naar zoveel mogelijk mensen, staat bovenaan het klassement met een score van 75 op 100.

1 jongere op 7 lijdt aan overgewicht

In België lijdt één jongere op zeven aan overgewicht of obesitas. Bij de volwassen bevolking loopt dit cijfer zelfs op tot 1 persoon op 22. De coronacrisis heeft het nog maar eens aangetoond: obesitas wordt in verband gebracht met meerdere chronische ziektes (zoals diabetes type 2 of hart- en vaatziekten)3 die op lange termijn tot een handicap of zelfs vroegtijdige sterfte kunnen leiden. Danone is zich bewust van de cruciale rol van voeding binnen deze context, en heeft zich daarom altijd ingezet om gezonde voeding te promoten in lijn met haar missie: het bedrijf produceert en verdeelt zuivelproducten, plantaardige alternatieven, mineraalwater, baby- en kindervoeding en medische voeding. Danone engageert zich bovendien om per categorie aan welbepaalde nutritionele voorwaarden te voldoen.

Op kruissnelheid om haar belofte waar te maken

Een van de sterke punten die Sciensano aanhaalde, is Danone’s engagement de toegevoegde suikers in haar producten te verminderen binnen een bepaalde tijd. Tussen 2012 en 2020 heeft Danone het gehalte toegevoegde suikers in haar zuivelportefeuille al met 12,6% verlaagd. Hiermee overtrof ze haar oorspronkelijke doelstelling van 10% minder toevoegde suikers. Een van de recent gelanceerde producten die hieraan bijdroeg, is de eerste yoghurt zonder toegevoegde suikers en zonder zoetstoffen op de Belgische markt, uitgebracht door Activia. ​ Ook Alpro en de gearomatiseerde waters van evian® en Volvic® lanceerden verschillende producten zonder suikers.

Een ander element dat naar voren kwam, is Danone’s transparante etikettering, dankzij de Nutri-Score die vanaf oktober 2018 voor alle zuivelproducten van Danone werd ingevoerd, en vanaf november 2019 voor de producten van Alpro. Danone was een van de eerste voedingsbedrijven in België dat zich ertoe verbond de Nutri-Score te implementeren. ​

Nathalie Pfaff, Country Manager Danone BeLux: "We zijn erg blij dat onze inzet in het kader van Nutri-Score en ook de verbetering van de nutritionele kwaliteit van ons aanbod vandaag wordt erkend door Sciensano. Vandaag heeft meer dan 80% van ons aanbod zuivelproducten, plantaardige alternatieven en waters Nutri-Score A of B. En we zijn niet van plan om het daarbij te laten."

Samen obesitas bestrijden in België

Het BIA-rapport van Sciensano vermeldt eveneens de elementen waarvoor bedrijven blijvend inspanningen moeten leveren. Zo wordt Danone bijvoorbeeld aangespoord om Nutri-Score te gebruiken als een voedingsclassificatiesysteem dat bijvoorbeeld als leidraad dient voor promotie bij kinderen en herformulering van producten.

Roser Gόmez Roig, Health & Scientific Affairs Manager Danone BeLux, bevestigt: “Wij ondertekenden het Convenant Evenwichtige Voeding (2012-2020)4 via de federatie Fevia. En nu zijn we bereid om nieuwe verbintenissen aan te gaan om de voedingskwaliteit van onze portefeuille verder te verbeteren waaronder het verder integreren van Nutri-Score in onze nutritionele strategie.”


[1] De BIA tool voor obesitas werd ontwikkeld door INFORMAS (International Network for Food and Obesity/non-communicable Diseases Research, Monitoring and Action Support). De gebruikte methodologie werd gebaseerd op het ATNI initiatief (Access to Nutrition Index) op internationaal niveau.

[2] Belgian Health Interview Survey 2018, Health Interview Survey 2018 | sciensano.be

[3] Risks and Severity | sciensano.be

[4] Convenant Evenwichtige Voeding (belgium.be)


Health commitment

PDF 8.2 MB

Roser Gómez Roig, Health & Scientific Affairs Manager
Roser Gómez Roig, Health & Scientific Affairs Manager

 


Jasmien De Gussem

Senior Internal & External Communication Manager Danone Belux

 

 

 

 

 

Share

Latest News

Website preview
Ziektegerelateerde ondervoeding blijft een onderbelicht én onderschat probleem
Extra screening is cruciaal. Eén op de vijf kankerpatiënten overlijdt aan ondervoeding.
danone-hub-room.prezly.com
Website preview
Danone Rotselaar stelt teveel aan gezuiverd afvalwater ter beschikking
Brussel, 15 mei 2025 - België kampt met aanhoudende droogte en waterschaarste in de landbouw. Daarom stelt de productiesite van Danone in Rotselaar, net als tijdens de hete zomer van 2022, het overtollige gezuiverde afvalwater beschikbaar voor land- en tuinbouwers in de regio. Dit helpt hen bij de irrigatie van hun gewassen tijdens de droogte. Danone ontvangt hierbij steun van Fevia, de federatie van de Belgische voedingsindustrie. Dankzij administratieve vereenvoudigingen op Vlaams niveau maakt Fevia het mogelijk voor voedingsbedrijven om hun gezuiverde afvalwater als irrigatiewater aan te bieden.
danone-hub-room.prezly.com
Website preview
Zuivelproducten spelen een essentiële rol bij het overbrengen van micro-organismen naar onze darmen volgens recente wetenschappelijke studies.  
Brussel, 14 februari 2025 – Vandaag de dag lijdt een aanzienlijk aantal Belgen aan darmproblemen, zoals een opgeblazen gevoel, constipatie, krampen of diarree. In 20241 leden meer dan 30.000 Belgen bijvoorbeeld aan chronische inflammatoire darmziekten (IBD). Om het publiek bewust te maken van het belang van de vele micro-organismen in onze darmen en de gezondheid van ons darmstelsel, opent Activia voor het tweede jaar op rij haar tentoonstelling ‘Inside your Digestion’.
danone-hub-room.prezly.com

Persberichten in je mailbox

Door op "Inschrijven" te klikken, bevestig ik dat ik het Privacybeleid gelezen heb en ermee akkoord ga.

Over Danone Corporate Belgium

Danone is een toonaangevend voedingsbedrijf dat voortbouwt op snelgroeiende, gezondheidsgerichte categorieën in 3 segmenten: Zuivel- en Plantaardige producten, Waters en Gespecialiseerde voeding. Met haar langdurige missie om mensen via voeding gezondheid te brengen, wil Danone inspireren tot gezondere en duurzamere eet- en drinkgewoonten. Het bedrijf streeft ernaar een meetbare impact teweeg te brengen, zowel op sociaal als maatschappelijk vlak als op het gebied van voeding en milieu. Danone heeft haar strategie Renew ontwikkeld om haar groei, concurrentiepositie en waardecreatie op lange termijn te versterken.  Met meer dan 90.000 werknemers en producten die in meer dan 120 landen worden verkocht, haalde Danone een omzet van 27,4 miljard euro in 2024.

Danone is beursgenoteerd aan Euronext van Parijs en is genoteerd op de OTCQX via de American Depositary Receipt (ADR). Daarnaast is het bedrijf opgenomen in verschillende duurzaamheidsindexen, zoals de indexen die beheerd worden door Vigeo Eiris en Sustainalytics, evenals de Ethibel Sustainability index, de MSCI ESG Indexes, de FTSE4Good Index Series, de Bloomberg Gender Equality Index en de Access to Nutrition Index. Danone streeft ernaar om tegen 2025 een van de eerste multinationals te worden die op mondiaal niveau het B Corp-certificaat behaalt.

In België zijn alle categorieën van Danone, Zuivel- en Plantaardige Producten, Waters en Gespecialiseerde Voeding, B Corp™ gecertificeerd. Met een breed portfolio aan merken zoals Danone, Activia, Actimel, HiPRO, Vitalinea, Oikos, Danio, Alpro, evian, Volvic, Badoit, Nutrilon, Olvarit en Fortimel en productie- en distributievestigingen in Rotselaar en Wevelgem is Danone een belangrijke speler op de Belgische, Europese en exportmarkt. Danone heeft in België zo’n 1.800 mensen in dienst, en werkt samen met ongeveer 80 melkleveranciers, gesitueerd op gemiddeld 70 kilometer van de productiesite van Rotselaar.

Meer info: www.danone.be, www.alpro.be en www.danonebelgie.be

 

 

 

 

 

 

Neem contact op met

danone.be