Verplaatst: Persmoment in het kader van de Carbon Trust®-certificering van Actimel in aanwezigheid van Hilde Crevits

Het Carbon Trust®-certificering van Actimel persmoment - oorspronkelijk gepland op 29 maart - is verplaatst naar donderdag 31 maart in aanwezigheid van Vlaams minister van Landbouw Hilde Crevits.

Beste journalist,

Samen met Vlaams minister van Landbouw Hilde Crevits gaan Nathalie Pfaff, CEO van Danone België en Johan Hillen, melkveehouder en voorzitter van de organisatie ‘Best Milk’ die aan Danone levert, dieper ingaan op de Danone's jarenlange inzet voor duurzaamheid en de strijd tegen klimaatverandering.

Actimel wordt vandaag het eerste verse zuivelmerk van Danone dat koolstofneutraliteit bereikt voor de volledige productiecyclus op de Belgische markt. Om de uitstoot in de toekomst nog te verminderen, zet Danone o.a. in op Bovaer®, een ingrediënt dat wordt toegevoegd aan veevoeder waarmee de methaanuitstoot van de veestapel de komende jaren nog met 20-40% zal dalen. Dit ingrediënt, een samenwerking tussen ILVO en DSM werd als eerste getest bij een melkveehouder van Danone België en zal ook als eerste bij alle melkveehouders van Danone worden ingevoerd.

Waar? Danone Belgium - Stationsstraat 170/N229, 3110 Rotselaar

Wanneer? 14u30

Alvast bedankt om uw aanwezigheid te bevestigen voor woensdag 30 maart bij Bérénice Decharneux via bd@whyte.be

 

 

 

Delen

Meest recente verhalen

Terugroeping van Danone
Danone heeft, in het licht van de evoluerende richtlijnen van de EU-autoriteiten, waaronder het nieuwe advies van EFSA, in overleg met het FAVV besloten om de vrijwillige terugroeping van 23 januari 2026 uit te breiden met de onderstaande batches in België.
danone-hub-room.prezly.com
Website preview
Terugroeping van Danone
Danone informeerde FAVV over de betrokken batch Nutrilon Profutura 1 met batch nummer 2027.08.19 en THT 19.08.2027 op de Belgische markt. Beiden zijn in nauw overleg over de vervolgstappen.
danone-hub-room.prezly.com
Website preview
Danone lanceert als eerste in de sector een internationale “Academy” voor melkveehouders om klaar te zijn voor de toekomst 
Brussel, 2 december – Danone komt met een primeur: de Danone Milk Academy. Dit nieuw meerjarig opleidingsprogramma helpt melkveehouders van elk formaat om hun bedrijf toekomstbestendig te maken via wetenschap, praktische kennis en handige tools. Met drie internationale “Centres of Excellence”, lokale trainingen en een digitaal leerplatform dat voor Danones partner-melkveehouders toegankelijk is, wil Danone gezamenlijk de hele zuivelketen optimaliseren. De Academy is een volgende stap in het partnerschap tussen Danone en melkveehouders wereldwijd om samen de zuivelwaardeketen te versterken. Na de opening van het eerste Centre of Excellence vorige maand in Ohio, kiest Danone dit jaar voor België als locatie.
danone-hub-room.prezly.com

Persberichten in je mailbox

Door op "Inschrijven" te klikken, bevestig ik dat ik het Privacybeleid gelezen heb en ermee akkoord ga.

Over Danone België

Danone is een toonaangevend voedingsbedrijf dat voortbouwt op snelgroeiende, gezondheidsgerichte categorieën in 3 segmenten: Zuivel- en Plantaardige producten, Waters en Gespecialiseerde voeding. Met haar langdurige missie om mensen via voeding gezondheid te brengen, wil Danone inspireren tot gezondere en duurzamere eet- en drinkgewoonten. Het bedrijf streeft ernaar een meetbare impact teweeg te brengen, zowel op sociaal als maatschappelijk vlak als op het gebied van voeding en milieu. Danone heeft haar strategie Renew ontwikkeld om haar groei, concurrentiepositie en waardecreatie op lange termijn te versterken. Met meer dan 90.000 werknemers en producten die in meer dan 120 landen worden verkocht, haalde Danone een omzet van 27,4 miljard euro in 2024.

Danone is beursgenoteerd aan Euronext van Parijs en is genoteerd op de OTCQX via de American Depositary Receipt (ADR). Daarnaast is het bedrijf opgenomen in verschillende duurzaamheidsindexen, zoals de indexen die beheerd worden door Vigeo Eiris en Sustainalytics, evenals de Ethibel Sustainability index, de MSCI ESG Indexes, de FTSE4Good Index Series, de Bloomberg Gender Equality Index en de Access to Nutrition Index. Danone is sinds 2025 op mondiaal niveau B Corp-gecertificeerd.

In België zijn alle categorieën van Danone, Zuivel- en Plantaardige Producten, Waters en Gespecialiseerde Voeding, B Corp™ gecertificeerd. Met een breed portfolio aan merken zoals Danone, Activia, Actimel, HiPRO, Vitalinea, Oikos, Danio, Alpro, evian, Volvic, Badoit, Nutrilon, Olvarit en Fortimel en productie- en distributievestigingen in Rotselaar en Wevelgem is Danone een belangrijke speler op de Belgische, Europese en exportmarkt. Danone heeft in België zo’n 1.800 mensen in dienst, en werkt samen met ongeveer 80 melkleveranciers, gesitueerd op gemiddeld 70 kilometer van de productiesite van Rotselaar.

Meer info: www.danone.be, www.alpro.be en www.danonebelgie.be

 

 

Neem contact op met

danone.be